„Vijesti“: KOMUNA SË SHPEJTI DEL NGA BLLOKADA

Komuna e Ulqinit, Opstina UlcinjKomuna e Ulqinit do të kalojë rreth 8.000 metër katror të tokës atraktive në mes të ish hotelit “Galeb” dhe hotelit “Albatros” në pronësi Qeverisë së Malit të Zi në tentativën dëshpëruese që pas më shumë se dy muajsh të zhbllokojë xhiro – llogarinë dhe të shmangë kolapsin, shkruan “Vijesti”.

Siç thuhet në artikullin e kësaj gazete ditore, Qeveria nga ana tjetër do t’i paguajë Komunës tre milion euro ndërsa tek bankat do të garantojë për dy milion të tjera, të cilat do t’i parashohë me buxhetin për vitin e ardhshëm.

Theksohet se gjeometrat e kanë kryer të shtunën punën e tyre, kështu që është reale të pritet zhbllokimi i shpejtë i llogarisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë