“Vijesti”: NË GRYKËDERDHJE TË BUNËS NUK DO TË KETË OBJEKTE TË PËRKOHSHME

Bojana, Buna, Usce, Gryka, Lumi, RijekaMe Programin e ri për objektet e përkohshme për zonën e të mirave detare për periudhën deri në vitin 2023 i cili është akoma në fazën e hartimit, në grykëderdhje të Bunës nuk janë paraparë asnjëfarë objektesh, shkruan “Vijesti”.

Siç thuhet, në këtë pjesë, duke llogaritur edhe pjesën e pasme, para dy vitesh ishin rreth 30 objekte montazh, gjersa tani janë 17.

Ministria e Zhvillimit të Qëndrueshëm dhe Turizmit në këtë pjesë të bregdetit ka planifikuar punimet kullimi për shkak të zgjerimit të grykëderdhjes së lumit, ndërsa me largimin e objekteve po vonohet një vit.

Bashkëbiseduesit e “Vijestit” kanë thënë se me pronarët e objekteve në bregun e djathtë të degës së djathtë, Të Mirat Detare prej fillim të vitit të ri nuk do të nënshkruajë më kontratat për qiramarrjen e tokës shtetërore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do