“Vijesti”: PDS KTHEHET NË PUSHTETIN E ULQINIT?

Opstina Ulcinj, Komuna e UlqinitPDS në Ulqin së shpejti mund të kthehet në pushtet me rikompozim në Parlamentin lokal, shkruan “Vijesti”.

Në opinion spekulohet se koalicionin e ri mund ta bëjnë PDS-ja me Forcën.

Shefi i Klubit të këshilltarëve të PDS-së Loro Nrekiq ka thënë se tani, kur partnerët e koalicionit janë në zonën e grindjes publike, kjo parti e sheh mundësinë për të marrë përgjegjësinë për zhvillimin e qytetit.

Lideri i FORCËS Nazif Cungu ka thënë se në konstelacionin e tanishëm të fuqive brenda koalicionit qeveritar është shumë diskutabile përkrahja e këshilltarëve të partisë së tij.

Kryetari i komunës së Ulqinit dhe lideri i Partisë demokratike Fatmir Gjeka nuk përjashtoi mundësinë e rikompozimit të pushtetit lokal, por as të shpalljes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme lokale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë