“Vijesti”: PDS PRET NUSEN

Opstina-UlcinjUlqini hyri në edhe një garë zgjedhore, këtë herë të jashtëzakonshme, por nëse në 27 ditët e ardhshme nuk ndodh asgjë spektakolare, rezultatet janë pak a shumë të njohura, shkruan “Vijesti”.

Mbasi që ceken pritjet optimiste të të gjithë pjesëtarëve në skenën politike dhe të drejtuesit të Partisë demokratike socialiste Loro Nrekiq që kjo parti gjithsesi do të jetë pjesë e pushtetit të ardhshëm, gazetari i kësaj gazete nga Podgorica konstaton: “Duke pas parasysh ndodhitë vitin e fundit, kur PDS, si opozitë, ka qeverisur nga hija kur do që ka dëshiruar, është ma se e sigurt që Nrekiq ka të drejtë – derisa partitë shqiptare përgatiten për nisje, PDS që tani ka mbërritur në finish dhe pret fituesit, ose humbësit, njëjtë”.

Përndryshe, afati për dorëzimin e listave skadon nesër në mesnatë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Qendra për kulturë: TË MARTËN FILLON “SKENA VERORE – ULQIN 2022”
Qendra për kulturë: TË MARTËN FILLON “SKENA VERORE – ULQIN 2022”

Qendra për Kulturë njoftoi se të martën, më 5 korrik, do të shënohet zyrtarisht fillimi i “Skenës Verore – Ulqin 2022”. Hapja e këtij festivali

Podgoricë: KRIPORJA PRONË E SHTETIT, AKSIONARËT PO PËRGATITIN PADI
Podgoricë: KRIPORJA PRONË E SHTETIT, AKSIONARËT PO PËRGATITIN PADI

Toka e Kriporës së Ulqinit, gati 15 milionë metra katrorë, është e regjistruar këtë javë në kadastër si pronë e shtetit të Malit të Zi,

OT: MBI 15 MIJË TURISTË QËNDROJNË NË RIVIERËN E ULQINIT
OT: MBI 15 MIJË TURISTË QËNDROJNË NË RIVIERËN E ULQINIT

Në ditën e parë të korrikut të këtij viti në rivierën e Ulqinit pushojnë 15.097 mysafirë, është kumtuar ngaOrganizata Turistike. Siç thuhet, më shumë se

Sella: DO TË RRITET BUXHETI PËR MBËSHTETJEN E TË TË RINJVE
Sella: DO TË RRITET BUXHETI PËR MBËSHTETJEN E TË TË RINJVE

Nënkryetari i Komunës së Ulqinit Beqir Sella tha që administrata e re është dhe do të jetë në mbështetje të të rinjve dhe projekteve me

Gjeka Nënave të Srebrenicës: JU JENI EDHE NËNAT TONA
Gjeka Nënave të Srebrenicës: JU JENI EDHE NËNAT TONA

Ministri për drejtat e njeriut dhe pakicave në Qeverinë e Malit të Zi Fatmir Gjeka dhe perfaqësuesi i Aleancës Qytetare Milan Radoviq dhuruan sot një