Vizita në Turqi: SHEFI I DIPLOMACISË FLET ME ULQINAKËT

Mevlut CavusogluDelegacioni shtatë anëtarësh i komunës së Ulqinit, në krye me kryetari Fatmir Gjeka, fillon sot vizitën zyrtare në Turqi.

Ato, siç mëson Portali Ul-info, kryesisht do të qëndrojnë në qytetin Serik, në Antalia, me të cilin Ulqini do të binjakëzohet.

Delegacioni i Ulqinit do të zhvillojë bisedime me drejtuesin e kësaj komunë Ramazan Çelikun, si dhe me guvernatorin e regjionit me të njëjtin emër Erol Rustemogluom.

Kurora e kësaj vizitë do të jetë takimi i kryetarit Gjeka dhe të bashkëpunëtorëve të tij me ministrinë e punëve të jashtme të Turqisë Mevlut Çaushoglu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…