Zenka: JEMI GATI TË BËHEMI PJESË E PUSHTETIT TË RI

Met ZenkaKryetari i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka ka thënë se pret thirrjen për bisedime rreth rikompozimit të pushtetit lokal dhe se partia është e gatshme të marrë përgjegjësinë dhe të jetë pjesë e pushtetit të ri.

“Që para një viti e gjysmë kam thënë se garnitura e sotme nuk ka të ardhme dhe nuk do të mbijetojë gjatë. Është treguar se kam të drejtë, sepse gjatë tërë kësaj kohe që udhëheqin komunën nuk kanë plotësuar asgjë nga premtimet e shumta. Gjynah që u humb kaq shumë kohë, por besoj se situata do të ndryshojë për mirë”, deklaroi Zenka për “Dan” duke theksuar se partia e tij është gati të punojë në këtë drejtim.

Portali Ul-info mëson se PDS-ja gjatë kësaj jave nuk do të fillojë bisedimet për rikompozim të pushtetit në Ulqin. “Kjo gjë do të ndodh me siguri dhe PDS-ja do të jetë pjesë e pushtetit të ri në Ulqin”, deklaroi shefi i Këshillit komunal të kësaj parti Loro Nrekiq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Abazoviq: NË ULQIN NË SHTATOR FILLON NDËRTIMI I HOTELEVE TË KATEGORISË SË LARTË
Abazoviq: NË ULQIN NË SHTATOR FILLON NDËRTIMI I HOTELEVE TË KATEGORISË SË LARTË

Kryeministri i Malit të Zi Dr Dritan Abazoviq tha se Ulqini më në fund do të ketë hotele me pesë yje. Siç deklaroi ai, “Sunny Palace” do të ndërtojë një hotel luksoz në vendin e ish “Galebit”, në të cilin

OT: MBI 40 MIJË MYSAFIRË TË REGJISTRUAR QËNDROJNË NË ULQIN
OT: MBI 40 MIJË MYSAFIRË TË REGJISTRUAR QËNDROJNË NË ULQIN

Edhe në mes te gushtit Ulqini shënon një vizitë të shkëlqyer, bëjnë të ditur nga Organizata Turistike. Siç theksohet, në rivierën e Ulqinit qëndrojnë 40.715 mysafirë, prej të cilëve rreth 80 për qind janë

Sonte manifestimI tradicional: “DITËT E BAMIJEVE” NË KALA
Sonte manifestimI tradicional: “DITËT E BAMIJEVE” NË KALA

Aktiviteti “Ditët e bamjes”, tradicionalisht për të pestën vit me radhë do të mbahet sonte, në sheshin Servantes në “Palata Venezia” në Kala, me fillim nga ora 20:00. Turistëve dhe të gjithë vizitorëve

Forca: A.LLUNJI KOORDINATOR PËR ULQIN DHE TIVAR NË TË MIRAT DETARE
Forca: A.LLUNJI KOORDINATOR PËR ULQIN DHE TIVAR NË TË MIRAT DETARE

  Nga Forca e re demokratike është kumtua që sot Asllan Llunji është emëruar Koordinator për Ulqin e Tivar në Ndërmarrjen të Mirat Detare. Asllani lindi në Tivar me 12.02.1992. Shkollën fillore e

Qeveria: GJITHÇKA GATI PËR FILLIMIN E NDËRTIMIT TË KOPSHTIT NË FUSHËN E ULQINIT
Qeveria: GJITHÇKA GATI PËR FILLIMIN E NDËRTIMIT TË KOPSHTIT NË FUSHËN E ULQINIT

Ajo që është pritur prej shtatë vitesh, ndërtimi i çerdhes së re në Fushën e Ulqinit, është në prag të realizimit. Për këtë projekt kredia është miratuar nga Banka për Zhvillim e Këshillit të Evropës,