Zenka: NE NUK JEMI SHQIPTARË SEZONAL

76663_147683441944319_552522_nLideri i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka nuk ka hedhur poshtë mundësinë e bisedimit me partitë nacionale Shqiptare për formimin e koalicionit pas zgjedhor në Ulqin. Mirëpo, ai shtoi që patriotizmi nuk duron dyfytyrësi.

“Nëse dikush para zgjedhjeve vrapon që ti pëlqej PDS-së, e pastaj thërret për koalicion nacional, duhet të pyetem me kë të flas”, tha Zenka për “Dan” duke theksuar që “UDSH para së gjithash do të respektoj votat e votuesve të vet të cilët ishin në shënjestrën e presioneve dhe përpjekjeve për blerje”.

“E ato gjithmonë ishin dhe do të jenë Shqiptarë e jo Shqiptarë sezonal”, theksoi lideri i UDSH-së.

Në deklaratën për “Pobjeda” Zenka tha që “këto që sot flasin për shqiptarizëm, para zgjedhjeve kanë treguar dashuri të madhe ndaj PDS-së. Mbas zgjedhjeve kur humbën toruan, thërrasin në patriotizëm”,përfundoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të marten, më 27 dhe 28 qershor, në periudhën, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet e mëposhtme: të hënën,

Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE
Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ardian Mavriq caktoi për të hënën, datë 27.06.2022., me fillim nga ora 11:00, vazhdimin e mbledhjes së Dytë të seancës së parë të rregullt të Kuvendit të Komunës

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet, të gjitha informacionet mund të merren

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,