Zenka: NUK KA VEND PËR NE ATY…

Mehmed Zenka 3Kryetari i UDSH-së dhe pjesëtari i koalicionit Shqiptar “BASHKË NJI ZA” Mehmet Zenka nëpërmes një postimi në FB i është drejtuar votueseve të kësaj partie, koalicionit dhe opinionit mbarëshqiptarë.

Mehmet Zenka, kryetarë i UDSH-së nuk bahet pjesë e koalicionit ku marrin pjesë ato parti (pro serbe) të cilat për program të vetë kanë negacionin e të gjithë atyre vlera për të cilat UDSH tash tri dekada politikisht lufton.

Aty ku Kosova quhet shtet terrorist dhe nuk pranohen krimet ndaj kombit tonë, NUK KA VEND PËR MUA DHE UDSH-në, me ato politika që traditat, kulturën dhe objektet tona fetare mijëvjeçare dëshirojnë dita ditës të na i përvetësojnë apo zhdukin. Nuk ka vend për ne aty ku mohohet gjenocidi Srebrenicës, nuk ka vend për ne aty ku quhemi “Shiptari” dhe shahet nana shqiptare, nuk ka vend per ne me ato që këndojnë këngët e car Llazarit dhe ftojnë ushtrinë me u kthy ne Kosovë, nuk ka vend per ne me ato politika që mohojnë gjitha vlerat euroatlantike, nuk ka vend për ne e aq ma pak për mua dhe partinë që drejtoj (UDSH) me ato të cilët festojnë dhe i këndojnë këngë vrasësve dhe krimbërsve ndaj kombit tonë.

Këto janë vetëm një pjesë e arsyeve përse nuk  dëshirojmë të jemi pjesë e atyre kombinime pavarësisht benefiteve që na ofrohen.

Njëkohësisht i urojmë rrugë të mbarë atyre parti shqiptare të cilat po ngasin të jenë pjesë e këtyre kombinime, thuhet në postimin e Zenkes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer