Zenka për “Pobjeda”: PASINQERTË KA FILLUAR

Mehmed Zenka, Met ZenkaLideri i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka ka shprehur dyshimin në suksesin e negociatave të subjekteve shqiptare dhe indirekt ka akuzuar disa faktor politik që pasinqertë po hyjnë në këtë proces.

“Ne do ti përgjigjemi ftesës dhe në varësi të asaj çfarë do të prezantohet aty do të sjellim dhe vendimin. UDSH asnjëherë nuk e ka drejtuar politikën e vet drejtë karriqave të ofruara, dhe kështu do të jetë dhe në të ardhmen. Meqenëse nuk ka filluar sinqerisht, dyshoj që do të përfundoj sinqerisht. Ne do ti mbahemi qëndrimit tonë dhe do ti respektojmë votuesit tanë. Çështja Shqiptare ishte dhe para zgjedhjeve dhe atëherë shumë kanë vrapuar kush do të jetë më afër PDS-së(DPS). Tani ja ka nisur muhabeti i cili absolutisht nuk i duhet Shqiptarëve në Mal të Zi sepse nuk është i sinqertë. UDSH gjithmonë ishte i sinqertë në qëndrimet e veta. Derisa ishim të fortë në skenën politike, kësi lloj lojërash nuk ishin të mundura. Këtu kemi të bëjmë me politika të cilat absolutisht nuk dinë çka dhe si do ja bëjnë, as ku do shkojnë. Ne do ti përgjigjemi çdo ftese dhe do të flasim me të gjithë, por çfarë do të vendoset varet vetëm nga ajo çfarë është në interes të votuesve tanë”, tha Zenka për “Pobjeda”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu