ZENKA: ULQINI ËSHTË NË ROBËRI FINANCIARE

“Për më pak se dy vite të këtij pushtet janë krijuar dhjetë milionë euro kredi. Kjo është shifër tepër e madhe dhe për komuna shumë më të pasura se ajo e Ulqinit”, tha kryetari i Unionit demokratik të Shqiptarëve (UDSH) Mehmed Zenka.

Ai në konferencën për shtyp të mbajtur në selinë e partisë së tij tha që me nënshkrimin e marrëveshjes me Ministrin e financave ekspertët e famshëm, nën mantelin e programit të sanimit, faktikisht kanë pru masat e jashtëzakonshme në komunë të Ulqinit. “Ndaluni zotëri pushtetarë, sepse ju për dy vite e keni pru Ulqinin në robëri financiare, prej të cilës as idenë  nuk e keni si të dilni”, vlerësoi ai duke iu drejtuar udhëheqësve të Ulqinit.

Sipas fjalëve të tija, në këtë komunë në periudhën e mëparshme nuk kishte asnjë investim të rëndësishëm. Zenka i akuzoi udhëheqësit e vetëqeverisjes lokale dhe për sjellje të pasinqertë ndaj Valdanosit, riorganizimit të shëndetësisë, të Mirave detare dhe borxheve.

Pohojmë që janë krijuar kushtet për zgjedhje të jashtëzakonshme mbas sezonit turistik, sepse situata momentale kërkon zgjidhje dhe nuk ka më kohë për të humbur. Sidomos jo për bërjen e koalicioneve që varen nga Podgorica”, tha lideri i UDSH-së dhe i tha pushtetarëve të tanishëm që ti kursejnë qytetarët nga eksperimentet e mëtejshme në zbatimin e planeve të famshme zhvillimore. “Sepse këtij qytet dhe këtyre qytetarëve ju merret ‘fryma’ prej tyre”, përfundoi Zenka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Gjekë Gjonaj: Shpirti arsimdashës i mësimdhënësve shqiptarë në SHM “Vëllazërim –Bashkim” i përballoi sfidat e kohës
Gjekë Gjonaj: Shpirti arsimdashës i mësimdhënësve shqiptarë në SHM “Vëllazërim –Bashkim” i përballoi sfidat e kohës

Shënimi i Ditës së Shkollës së Mesme “Vëllazërim – Bashkim” të Ulqinit, i cili u mbajt ditën e martë, më 21 mars, i tejkaloi përmasat e një dite të zakonshme festive, e cila shumë vite më parë kremtohej

Ulqin: OFERTA PËR PUNËSIM NË “RIVA RESTAURANT“ NË RANË
Ulqin: OFERTA PËR PUNËSIM NË “RIVA RESTAURANT“ NË RANË

Riva Restaurant & Terrace ofron vende pune: kamarier/e, ndihmës kamarier/e, banakier/e, ndihmës banakier/e, ndihmës/e ne kuzhinë, mirëmbajtëse/ pastruese. Kontakt: hotel-riva@hotmail.com tel. +38267324393,

Bashkësia Islame: SONTE TERAVIA E PARË, NESËR DITA E PARË E AGJËRIMIT
Bashkësia Islame: SONTE TERAVIA E PARË, NESËR DITA E PARË E AGJËRIMIT

Bashkësia Islame e Ulqinit njoftoi se sonte në të gjitha xhamitë e Ulqinit do të mbahen teravitë e para. Kjo do të thotë se nesër, e enjte, më 23 mars, është dita e parë e agjërimit në muajin e Ramazanit.

Supermarketi SARS: AKSIONI „STOP INFLACIONIT“
Supermarketi SARS: AKSIONI „STOP INFLACIONIT“

Na vizitoni dhe shfyrtëzoni ofertën të cilën e kemi pregaditur për ju. Aksioni vlen në të gjithë marketët e SARS-it. Ju ofrojmë çmimet më të volitshëm, më të ulëta nga asortimani ynë të produkteve. Mund

Memorandum për bashkëpunim me Eko Fondin – Fokus në pastrimin e Port Milenës
Memorandum për bashkëpunim me Eko Fondin – Fokus në pastrimin e Port Milenës

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Omer Bajraktari dhedrejtori ekzekutiv i Fondit për Mbrojtjen e MjedisitJetësor të Malit të Zi (Eko Fondi) Drashko Boljeviqkanë nënshkruar Memorandum për Bashkëpunimi, me