Zgjedhjet lokale në Kosovë: FITUES MUSTAFA DHE THAÇI

Prishtina~me~SkenderbeunSipas numrit preliminar të votave në Prishtinë në udhëheqje është kryetari i deritashëm dhe udhëheqësi i Lidhjes demokratike të Kosovës Isa Mustafa me 43,6 për qind të votave.

Në vendin e dytë është kandidati i lëvizjes opozitare “Vetëvendosje” Shpend Ahmeti me 31 për qind të votave që do të thotë që numri një i kryeqytetit të Kosovës do të zgjidhet në raundin e dytë të votimeve.

Rezultat shumë të dobët ka arritur kandidati i “Aleancës për ardhmërinë e Kosovës” të Haradinajt Besnik Tahiri, të cilin e përkrahën disa parti nacionale nga Mali i Zi.

Lideri i Lidhjes demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka shpallur fitoren e partisë së tij në zgjedhje lokale në të gjithë Kosovën. Mustafa tha që LDK është prapë partia më e madhe në vend.

Njëkohësisht dhe lideri i Partisë demokratike të Kosovës dhe kryeministri kosovar Hashim Thaçi, po ashtu ka shpallur fitoren e partisë së vet në zgjedhje lokale.

Pritet që rezultatet preliminare të zgjedhjeve të shpallen gjatë ditës së sotme, ndërsa ato zyrtare jo më vonë se me 6 nëntor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Dëmtime në tubacionin kryesor: DERI TË MËRKURËN PA UJË NJË PJESË E MADHE E ULQINIT
Dëmtime në tubacionin kryesor: DERI TË MËRKURËN PA UJË NJË PJESË E MADHE E ULQINIT

Të martën, më 28 qershor 2022, rreth orës 16.00 gjatë punimeve të një kontraktori të papërgjegjëshëm është dëmtuar tubi kryesor i ujësjellësit në Fushën e Ulqinit, është njoftuar Portali Ul-info nga NP

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 29 qershor, në periudhën nga ora 09 deri në 15:00, pa energji elektrike do të jenë pjesa e qendrës së Katërkollës.

Kuvendi i Komunës: ZGJEDHEN NËNKRYETARËT E KOMUNËS DHE KOMISIONI ZGJEDHOR KOMUNAL
Kuvendi i Komunës: ZGJEDHEN NËNKRYETARËT E KOMUNËS DHE KOMISIONI ZGJEDHOR KOMUNAL

Me propozim të kryetarit të Komunës së Ulqinit, Omer Bajraktari, Kuvendi i Komunës të hënën zgjodhi dy nënkryetarë. Ata janë Beqir Sella, funksionar i PD-së dhe Sabr Sallaj, ndryshe nënkryetar i Forcës

Ulqin: SEZONI PËR RRETH 30 % MË I MIRË SE VITIN E KALUAR
Ulqin: SEZONI PËR RRETH 30 % MË I MIRË SE VITIN E KALUAR

  Qeveria e Malit të Zi ka bërë të ditur zyrtarisht se presin një sezon dukshëm më të mirë se vitin e kaluar. “Të gjithë treguesit që kemi flasin në favor të kësaj, se sigurisht që jemi 60% më mirë

Dr G.Karamanaga: GANI I VOGËL
Dr G.Karamanaga: GANI I VOGËL

Gani ende nuk i ka mbushur shtatë vjetë.Një ditë u nis prej shtëpie. Nuk i tregoi askuj se ku po shkon. Komshitë Shyqyrija, Kimetja dhe Zhelko e vrejtën se ishte në rrugë. Pas një kohe prindërit e tij