Zgjedhjet lokale: SHQIPTARËT DHE BOSHNJAKËT BASHKË NË TIVAR

Koalicioni TivarKoalicioni Shqiptarë i përberë nga Lidhja Demokratike në Mal të Zi, Forca e re demokratike dhe Partia Demokratike do të marrin pjesë në zgjedhjet lokale në komunën e Tivarit në listë të përbashkët me Partinë Boshnjake. Lista do të quhet “Boshnjakët, Muslimanet dhe Shqiptarët – Tivari në të cilin besojmë”, shkruan Krajaonline.

Marrëveshja për pjesmarrje të përbashkët në zgjedhjet lokale ndërmjet këtyre forcave politike është nënshkruar të martën në Tivar nga kryetari i Këshillit komunal të Partisë Boshnjake Munib Liçina, kryetari i Lidhjes Demokratike në Mal te Zi – Dega e Krajes Ismail Doda, kryetari i Forces së re demokratike – Dega e Krajes Ilirjan Koliqi dhe kryetari i Partisë Demokratike – Dega e Krajes Fitim Draga.

Nje pjesë e listës:

1.Munib Licina
2.Ismail Doda
3.Sulo Mustafiq
4.Edina Deshiq
5.Ilirjan Koliqi
6.Safet Drljan
7.Mehmed Feratoviq
8.Sanela Mujeziqi
9.Ramo Saljeviq
10.Fitim Draga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…
Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…

Javët e fundit të këtij viti do t’i kalojmë në një atmosferë festive, me pije, ushqim, e mbi të gjitha muzikë të mire. Në skenën e “Sweet December” me 24 dhjetor do të ngjiten: Accoustic

CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të enjten, më 8 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: Pistulla,

Prezantohet programi Sweet December: MUND TË TËRHEQIM TURISTËT NGA I GJITHË RAJONI
Prezantohet programi Sweet December: MUND TË TËRHEQIM TURISTËT NGA I GJITHË RAJONI

“Besojmë se kemi eventin më të bukur që do ta ringjallë Ulqinin në këtë periudhë, me të cilin mund të tërheqim mysafirë nga i gjithë rajoni”, tha të mërkurën në prezantimin e programit të eventit “Sweet

Me mbështetjen e diasporës: HAPET FURRA E BUKËS NË OSTROS
Me mbështetjen e diasporës: HAPET FURRA E BUKËS NË OSTROS

Shoqata “Kraja”, e cila vepron në SHBA dhe ka filialin e saj në vendlindje, ka realizuar projektin e fundit – furrën e bukës në Ostros, transmeton Barinfo. Vitet e fundit kjo zonë nuk kishte furrë buke,

Teatri Teuta: TË SHTUNËN “SY N’SY“ ME BASHKIMIN
Teatri Teuta: TË SHTUNËN “SY N’SY“ ME BASHKIMIN

Stand up komedia të „Teatrit Teuta“, SY N’SY me aktorin Bashkim Alaj, do të shfaqet të shtunën, me 10 dhjetor, në Sallën e Madhe të Qendrës për Kulturë. Të ftuarit e Bashkimit do të jenë kryetarët