Zgjedhjet për Këshillin nacional të Shqiptarëve: MATERIALI U DORËZUA NË MINISTRI

Komisioni zgjedhor i Këshillit nacional të Shqiptarëve (KNSH) ka dorëzuar javën e kaluar materialin për 111 elektorë të kësaj pakice nacionale, është deklaruar për UL-info nga ky institucion.

Siç deklarohet nga KNSH, tani është puna e Ministrisë për pakica të verifikoj kandidaturat dhe të caktoj listën përfundimtare të kuvendit të elektorëve. “Mbas kësaj, në bashkëpunim me Komisionin zgjedhor të KNSH-së, do të caktohet data dhe vendi i mbajtjes së kuvendit”, shtohet nga ky institucion.

Mirëpo, nuk dihet saktë kur do të mbahet kuvendi i elektorëve i KNSH-së, sepse në këshillin nacional serb janë regjistruar parregullsi të mëdha gjatë përcaktimit të listave të elektorëve. Siç mësojmë nga burimet jozyrtare, në Ministri mendojnë që do të ishte mirë sikur Kuvendi i elektorëve i të gjithë Këshillave të mbahet njëkohësisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu