Zhurmë në Ranë: MYSAFIRËT IKIN NGA KALAJA

“Mysafirët për çdo ditë i lëshojnë apartamentet në Kala për arsye të sjelljes të papërgjegjshme dhe joprofesionale të strukturave kompetente lokale dhe shtetërore kur bëhet fjalë për zhurmën”, tha pronari i grupimit të apartamenteve “Qyteti i vjetër” Gani Resulbegoviq.

Ai në letrën e dërguar kryetarit të Ulqinit Nazif Cungu vlerësoj që situata është kaotike: muzika është shumë e lartë, ndërsa pronarët e lokaleve nuk i përmbahen orarit të punës. “Nga muzika jo vetëm që nuk mund të flihet dhe pushohet, por nuk mund të bëhet konverzacion normal në tavolinat e objekteve tona të cilët janë me qindra metra të larguar nga ‘Hollegro’ dhe ‘Fama’, nga ku vijnë tonet e larta”, tha ai e transmeton “Vijesti”.

Sipas fjalëve të tija, janë të kota të gjitha ankesat drejtuar organeve kompetente. “Zotëri kryetar, ju me siguri i keni bërë të gjitha ato që janë në interesin tuaj dhe çka ju nevojitet personalisht. Tani ju lutem në emrin tim, në emrin e kompanisë dhe qytetarëve të na ndihmoni që mysafirëve t’u ofrojmë shërbimin më të mirë të mundshëm”, e shkroi Resulbegoviq në letrën e dërguar Cungut.

Shefi i Inspekcionit komunal Kapllan Muçaj tha që për zhurmë mbas mesnate nuk janë fajtor “Fama” dhe “Hollegro-ja”, por disko klubi “H2O”. Për të është kompetent Inspekcioni turistik dhe jo ne”, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu