Zogaj: DIGJET SHTËPIA E PLEQVE

 

IMG-c2f22f6c4317657bc2c16c68925a20c8-VMbrëmë, rreth orës 22:30 në Zogaj, afër Ulqinit, shpërtheu zjarri në objektin e shtëpisë për njerëz të moshuar, mëson Portali Ul-info.

Nga Shërbimi i mbrojtjes dhe shpëtimit u njoftua se zjarrin e kanë fikur katër makina dhe 13 zjarrfikës. Thuhet se objekti në tërësi është bërë nga materiali lehtësisht i djegshëm, gjë që vështirësoi fikjen.

Zjarri u lokalizua në ora tre të mëngjesit.

Nuk kishte të lënduar, sepse në momentin e shpërthimit të zjarrit nuk kishte njerëz në objekt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…