Friday , November 27 2020
Lajmi i fundit

Cungu: ZGJEDHJET NË PRILL, NDOSHTA DHE MË HERËT

cungu-optuzio-bivsu-vlast-ucjene-korupciju-bezakonje-slika-102398Kryetari i Ulqinit dhe lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar që zgjedhjet e reja në këtë komunë do të mbahen në fund të prillit, e ndoshta dhe më herët. “Pres që disa pika të gjenden në rendin e ditës të mbledhjes së Kolegjiumit dhe atë rebalanci i buxhetit dhe vendimet lidhur me investimet”, ka thënë ai për “Pobjeda”.

Cungu theksoi që data e mbajtjes të mbledhjes së ardhshme të Kuvendit është çështje e marrëveshjes në mes pushtetit dhe opozitës.

Kjo gazetë kujton që tentativa e negociatave të pak kohëve më parë në mes Forcës dhe PDS për rikomponim të pushtetit nuk ishte frytdhënëse.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top