Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

Futboll: „OTRANT OLIMPIK“ HUMBI NË DERBIN E FUNDIT TË TABELËS

Futboll, Fudbal, Otrant OlimpikKlubi i Futbollit „Otrant Olimpik“ po përjeton një nga krizat më të rënda në tërë ekzistencën e vet dhe gjithnjë e më afër është rënies në kategorinë e fundit, atë të Regjionit Jugor.

Të dielën futbollistët e këtij klubi nga Ulqini humbën në derbin e fundit të tabelës në Budve nga skuadra e „Llovqenit“ nga Cetina me rezultatin 2:1.

Ato me 12 pikë të fituara janë në vendin e fundit në tabelë, gjersa në krye të Ligës së Dytë është skuadra „Deçiq“ nga Tuzi me 39 pikë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top