Basketboll: TRE PËRFORCIME NË SEZONIN E RI

 

Kosarka, BasketbollSkuadra e Ligës së Parë malazeze në basketboll dhe surpriza më e këndshme vjet KB Ulqini zyrtarizoi tre përforcime për sezonin e ardhshëm.

Bëhet fjalë për Amerikanin Zek Gordon, i gjatë 205 cm dhe 25 vjeç.

Pastaj edhe një Amerikan tjetër, 186 cm i gjatë Brajs Xhons, 23 vjeç.

Ndërsa përforcimi i fundit në skuadrën e Darko Vujaçiqit është organizatori i lojës Nikolla Borilloviq, 25 vjeç, i cili vjen nga Llovqeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…