Turneu ndërkombëtar në futboll të vogël: NESËR FINALJA

Fudbal (1)Në sallën e mbushur plotë të Shkollës fillore “Marshall Tito” mbrëmë u luajtën ndeshjet e gjysmëfinales në Turneun ndërkombëtar në futboll të vogël.

Dashamirët e futbollit mund të shijonin ndeshjet e shkëlqyera, por edhe atmosfera ishte sportive.

“Cafe Bari Recesija Nikshiq” në ndeshjen e parë fitoi ndaj “Final Trade”, ndërsa “Ana e Malit” mposhti skuadrën e “Krajës”.

Kjo do të thotë se nesër mbrëma, të shtunën, në të njëjtin vend do të luhet finalja në mes dy skuadrash.

Organizatorët paralajmëruan se programi solemn do të fillojë në ora 18.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…