Friday , July 30 2021
Lajmi i fundit

Politikë

Feed Subscription

LD në MZ: NGUSHLLIMET MË TË THELLA PËR VIKTIMAT E AKSIDENTIT

Saubih Mehmeti

PRESIDENTES SË KOSËVËS Zonjës Vjosa Osmanit, KRYEMINISTRIT TË KOSOVËS Zotëri Albin Kurti dhe KRYETARIT TË KUVENDIT TË KOSOVËS Zotëri, Glauk Konjufca Të nderuar, Presidente e Kosovës zonja Vjosa Osmani, Kryeministër zotëri Albin Kurti dhe Kryetar i Kuvendit të Kosovës zotëri Glauk Konjufca, Me trishtim, kemi ndjekur lajmin e hidhur, me rastin e aksidentit të ndodhur në Slavonski Brod të Kroacisë, ... Read More »

Gjeka: VENDIM SHUMË I RËNDËSISHËM PËR KRIPORE, AJO ËSHTË SIMBOLI YNË

Gjeka

  Anëtari i koalicionit shqiptar “Bashkë një za” dhe kreu i Partisë Demokratike, Fatmir Gjeka, vlerësoi vendimin e Këshillit të Privatizimit të Qeverisë së Malit të Zi që prona në Kripore të jetë e shtetit si shumë të rëndësishme. “Tani është e nevojshme të gjejmë një menaxher të mirë në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe shtetin, të nis prodhimi ... Read More »

Abazoviq – Rama: Ta bëjmë kufirin të padukshëm, të ndërtojmë urën në Bunë

Tani

“Detyra jonë është të bëjmë një hap përpara, sepse vendet tona kanë një potencial të madh turistik. Le të mos i ndryshojmë kufijtë, le t’i bëjmë të padukshëm “, tha zëvendës Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq pas një takimi dypalësh me Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, me ftesën e të cilit po qëndron në Tiranë. Në ... Read More »

Tiranë: ABAZOVIQI NESËR ME METËN DHE RAMËN

Dritan Abazovic

Nënkryetari i Qeverisë së Malit të Zi Dr. Dritan Abazoviq do të bisedojë të premten në Tiranë me presidentin dhe kryeministrin e Shqipërisë, Ilir Metën dhe Edi Ramën. Gjatë vizitës së parë zyrtare të zëvendëskryeministrit në Shqipëri ai do të takohet edhe me ministrin e mbrojtjes Niko Peleshin dhe ministren e drejtësisë Etilda Gonaj, si dhe me deputetët e Kuvendit ... Read More »

Vizitë: ABAZOVIQ DHE HARASANI DO TË TAKOHEN ME RAMËN

Qeveria, Vlada

Nënkryetari i Qeverisë së Malit të Zi Dr. Dritan Abazoviq dhe drejtori i Drejtorisë për Punë Inspektuese Mr. Ilir Harasani do të vizitojnë zyrtarisht Republikën e Shqipërisë në fund të kësaj jave. Siç mëson Portali Ul-info, me këtë rast ato do të bisedojnë edhe me kryeministrin e shtetit Edi Ramën. Po ashtu, pritet se do të nënshkruhet marrëveshja për bashkëpunimin ... Read More »

Sulejmani për datën e zgjedhjeve: DO TË PËRKRAH ÇDO MARRËVESHJE

Haxhi Sulejmani

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Haxhi Sulejmani tha se nuk ka asgjë kundër iniciativës  që zgjedhjet lokale në këtë qytet të mbahen në të njëjtën ditë me komunat tjera në Mal të Zi. Siç thuhet, zgjedhjet lokale në Ulqin duhet të mbahen në shkurt të vitit të ardhshëm. “Nëse arrihet marrëveshja, nuk shohë arsye pse duhet të jemi ... Read More »

Dialogu parlamentar: TEMË EDHE DATA E ZGJEDHJEVE LOKALE NË ULQIN

Parlamentarni Dialog

Të mërkurën në Kuvendin e Malit të Zi u mbajt takimi i liderëve të partive parlamentare në të cilin u arritën disa përfundime të caktuara. Kryetari i Kuvendit Aleksa Beçiq propozoi ndryshimet e Ligjit për Vetëqeverisjet Lokale me të cilin unifikohen zgjedhjet lokale në 15 komuna, duke përfshirë edhe Ulqinin. Sipas propozimit të tij, ato duhet të mbahen në mars ... Read More »

Kuvendi i Komunës: A.MURATI JEP DORËHEQJE NGA POSTI I KËSHILLTARIT, MË HERËT LËSHOI FORCËN

Arian Murati

Këshilltari Arian Murati njoftoi të enjten kryetarin e Kuvendit të Komunës së Ulqinit, Haxhi Sulejmani, se jep dorëheqje nga ky funksion. Dy ditë më parë ish nënkryetari i Komunës dha dorëheqje edhe nga anëtarësia në Forcën e Re Demokratike. Siç shpjegoi në postimin e tij në FB, ai vendosa ta ndërmarrë këtë hap për shkak të një sërë pakënaqësish dhe ... Read More »

URA: Punësimet e paligjshme partiake në Komunën e Ulqinit vazhdojnë, prokuroria urgjentisht të reagojë!

URA

  Kumtesë për opinion të KK LQ URA Ulqin. Komuna e Ulqinit, gjegjësisht pushteti lokal i kryesuar nga kryetari Aleksandar Daboviq, po e përfundon këtë mandat ashtu siç e ka filluar, me veprime të turpshme ilegale. Kjo i referohet kryesisht punësimit partiak, i cili ka marrë hov përsëri në ditët e fundit. Është e pakuptueshme që përsëri po vazhdon kjo ... Read More »

Këshilli Qendror i URA-së: ABAZOVIQ PËRSËRI PROPOZOHET PËR LIDER TË PARTISË

URA

Nënkryetari i Qeverisë dhe kryetari i Lëvizjes Qytetare URA Dritan Abazoviq do të jetë përsëri kandidat në vendin e kryetarit të kësaj parti, pasi që këshillat komunal kanë dorëzuar listën e kandidatëve për kryetar të partisë, njoftoi Këshilli Qendror i URA-së. Në mbledhje u përcaktua lista e kandidatëve për kryetar të partisë, si dhe lista e kandidatëve për Këshillin Ekzekutiv ... Read More »

Scroll To Top